EGP in NOR novi

Sluzba vlade

PROJEKT: UŽIVAJMO V ZDRAVJU

UVZ mozicek zelenOŠ Kajetana Koviča Radenci je v šolskem letu 2016/17 vključena v celostni inovativni model za zagotavljanje zdravega življenjskega sloga, s poudarkom na prehranjevanju, gibanju, preprečevanju in obravnavi debelosti pri otrocih, mladostnikih ter odraslih in zmanjševanju neenakosti v zdravju s finančno podporo Norveškega finančnega mehanizma.

Cilj projekta je zmanjševanje ali preprečevanje bolezni, povezanih z življenjskim slogom, poudarek na prehranjevanju in redni telesni dejavnosti.

Projekt kot eno izmed največjih dodanih vrednosti za soočanje s problemom porasta debelosti, izpostavlja pomen medsektorskega sodelovanja preko vzpostavitve lokalnih preventivnih timov.

Ciljne skupine v projektu so:

• otroci in mladostniki ter njihovi starši, skrbniki , odrasli ter
  • okolja: VIZ in zdravstvene organizacije.

Več o projektu si lahko preberete na uradni spletni strani: www.uzivajmovzdravju.si

UVZ logo zelen hor

PREDSTAVITEV PROJEKTA "UŽIVAJMO V ZDRAVJU"

DEJAVNOSTI NA ŠOLI