ŠOLA V NARAVI 3. RAZRED

20150604 19213520150605 091428

20150605 092341

Učenci 3. razreda so se udeležili šole v naravi. Od 3. do 5. junija 2015 so bivali na Domu Škorpijon. Dom se nahaja na Velikem Boču, v bližini Sv. Duha na Ostrem vrhu. Tukaj so uživali na svežem zraku in v čudovitem razgledu.
Učenci so imeli veliko možnosti za zabavno in izkušenjsko učenje in učenje z veliko gibanja. Učne vsebine so bile organizirane tako, da so nadgradile vsebine iz učnega načrta. Učitelji v domu so bili izkušeni, inovativni in so znali izkoristiti, kar nudi okolica. Program šole v naravi je bil izpeljan kvalitetno in zanimivo.
Učenci so raziskovali travnik in živali gozdnih tal, tekmovali v različnih športnih igrah, se seznanili z lokostrelstvom, s preživetjem v naravi, raziskovali so potok in živali v njem in zvečer zakurili taborni ogenj. Na ognju so si spekli svaljke, ki so jih z največjim zadovoljstvom tudi pojedli.
Največ pozornosti učencev pa je bilo namenjeno živalim, ki bivajo na ranču Škorpijon. Na ranču skrbijo za islandske konje, na katerih so učenci tudi jahali. To so konji manjše rasti, mirni, dobro dresirani in namenjeni popolnim začetnikom. Dom Škorpijon je tudi edini kraj v Sloveniji kjer se otroci v okviru osnovnošolskega in srednješolskega izobraževalnega programa srečajo s konji in jahanjem. Na ranču skrbijo še za kozle, ovce, kokoši, zajčke in še kaka žival bi se našla.
Čas, ki so ga učenci preživeli na Škorpijonu je hitro minil. Domov so odšli z veliko več znanja in polni lepih vtisov.

Razredničarka 3. razreda: Renata Kolbl, prof. RP