25. MEDOBČINSKI OTROŠKI PARLAMENT NA OSNOVNI ŠOLI RADENCI

DSCN0438Skoraj nikogar ni, ki bi bil povsem brez nadarjenosti. Izobrazba jo odkrije, pridnost nadgradi, značaj jo ohrani. Curt Goetz

V četrtek, 12. 2. 2015, je v avli OŠ Radenci pod okriljem DPM Občine Radenci in OŠ Radenci potekal 25. medobčinski otroški parlament na temo Izobraževanje in poklicna orientacija.

Na MOP so mladi parlamentarci in parlamentarke iz šestih osnovnih šol: OŠ dr. Antona Trstenjaka Negova, OŠ in vrtec Apače, OŠ Gornja Radgona, OŠ Kapela, OŠ Radenci in OŠ Sv. Jurij ob Ščavnici, razpravljali o izobraževanju in poklicni orientaciji. Po uvodnem pozdravu ravnateljice OŠ Radenci Simone Grosman in predsednice DPM Občine Radenci Tatjane Perša je mlade parlamentarce nagovorila Irena Kumer, predstojnica  Zavoda RS za šolstvo, OE Murska Sobota. Razmišljanjem parlamentarcev so prisluhnili tudi ravnatelji in ravnateljice, svetovalne delavke in mentorji šolskih otroških parlamentov.

Mladi so se v predstavitvah zavedali pomembnosti izobraževanja in kakovostne poklicne orientacije. Razmišljanjem mladih so z zanimanjem prisluhnili tudi gostje: Franc Pižmoht, župan Občine Apače, Robert Žinkovič, podžupan Občine Gornja Radgona, Vera Sever, strokovna sodelavka za področje družbenih dejavnosti Občine Radenci in Jelka Jež, predstavnica Zavoda RS za zaposlovanje.

Mladi so strnili misli, da je izobrazba pomembna vrednota, s pomočjo katere bodo v prihodnosti vsak dan z veseljem in odgovorno opravljali svoj poklic.

Mentorica ŠOP: Katja Glazer Leskovšek