DROBTINICA 2014

Kopija od Fotografija0891 1     Kopija od Fotografija0892       GALERIJA

16. oktobra 1945 je bila v okviru Združenih narodov ustanovljena svetovna organizacija za hrano in kmetijstvo FAO. Zato ta dan vsako leto praznujemo SVETOVNI DAN HRANE.

Kot že nekaj let smo tudi letos na ta dan sodelovali v humanitarni akciji Drobtinica. Stojnice je organiziralo Območno združenje Rdečega križa Gornja Radgona.

Pred trgovinama Mercator Radenci in Jager Radenci smo zbirali prostovoljne prispevke za donirani kruh. Zbrana sredstva bodo v celoti namenjena plačilu toplih obrokov socialno ogroženih otrok na OŠ Radenci. Zbrali smo 906,17 €. Hvala vsem, ki so prispevali!

Cel dopoldan so pri stojnicah pridno sodelovali učenci naše šole. Pred trgovino Jager so bili to Kim Vrbnjak, Jaka Ajlec, Žiga Horvat in Doroteja Vogrinec, pred Mercatorjem pa Julija Barišič, Ajda Bojnec, Blažka Bojnec in Tajda Hedžet, učenci 8. in 9. razreda ter člani krožka RK. Hvala jim za vztrajnost in prijaznost!

Mentorica RK:

Nada Klemenčič