OBISK KNJIŽEVNIKA IGORJA PLOHLA OB ZAKLJUČKU BRALNE ZNAČKE

Obisk književnika Igorja Plohla5V sredo, 14. maja 2025, nas je na OŠ Kajetana Koviča Radenci obiskal priznani slovenski pisatelj Igor Plohl. Dogodek je bil organiziran ob zaključku bralne značke, kjer je Igor Plohl izvedel dva nastopa – enega za učence od 1. do 5. razreda ter drugega za učence od 6. do 9. razreda. Skupaj s knjižničarko Petro Cipot je razdelil simbolične nagrade učencem, ki so uspešno zaključili bralno značko.
Ta dan je bil za učence od 6. do 9. razreda še posebej poseben, saj so imeli kulturni dan na temo "Drugačnost in jaz". Učenci so se skozi različne aktivnosti učili o pomenu drugačnosti, invalidnosti ter razvijali veselje do branja in kreativno razmišljanje. Spoznali so bonton na kulturnih dogodkih, se poučili o delih Igorja Plohla ter se pripravili na srečanje z njim.
Igor Plohl je paraplegik, ki piše zgodbe o levu Rogiju, kjer skozi svoje literarne stvaritve osvešča otroke o invalidnosti in sprejemanju drugačnosti. Njegove zgodbe so polne srčnosti, strpnosti in empatije, kar je učence še posebej pritegnilo. Učenci so z zanimanjem poslušali njegovo zgodbo in sodelovali v pogovoru z njim.
Obisk je bil za učence OŠ Kajetana Koviča Radenci nepozaben dogodek, ki jih je navdihnil in spodbudil k razmišljanju o pomenu sprejemanja drugačnosti in empatije.

                              GALERIJA