PRVI ŠOLSKI DAN

DSCN00651. 9. 2022 ob 9.30 smo na OŠ Kajetana Koviča Radenci z veseljem sprejeli šolske novince na svečani prireditvi. Pred vhodom jih je pričakala veverica Muki, s katero so se fotografirali za spomin. Dan so jim popestrili učenci razredne stopnje, ki so nastopali s pevskimi in plesnimi točkami ter avtorsko klavirsko skladbo. Starši so dobili osnovne podatke o šoli, bodoči prvošolci pa so si ogledali razreda in se spoznali s svojimi učiteljicami. Njihovi »botri«, devetošolci so jim podarili sovice, ki so modre živali. Skupaj z njimi so se igrali Gnilo jajce in Kdo se boji črnega moža, zunaj na igrišču. Pomagali so jim tudi pri malici. Ponudili smo jim makovke, napitek in sadje. Na koncu je sledilo presenečenje, slovo s torto v obliki šolske torbice. Lepo smo se imeli in hvala vsem za sodelovanje.

Valerija Šijanec, koordinatorica prireditve za šolske novince