"KNJIGE SO SANJE, KI JIH DRŽIMO V ROKAH." (Neil Gaiman)

BRALNA ZNACKA INSTAGRAM 2021

V okviru praznovanja Mednarodnega meseca šolskih knjižnic in Nacionalnega meseca skupnega branja so dijaki Srednje šole za gostinstvo in turizem Radenci naše drugošolce povabili na pravljično uro.

Dijakinji Lara in Luša sta učencem prebrali dve koroški ljudski pravljici: Mamico Dravico in Hvaležnega medveda. Učenci so z zanimanjem poslušali, kako je ribič s pomočjo Drave na naša polja posejal pšenico in rž, da so ljudje lahko pekli kruh in o hvaležnem medvedu, ki se je mladenki za uslugo zahvalil z zibelko hrušk.

Učenci so po poslušanju izdelali svoje knjižne kazalke.

Dijaki, ki se učijo za kuharje, pa so pripravili pogostitev: kulinarično so združili obe pravljici in naredili sladico iz pšenične moke s polnilom iz suhih hrušk.

Knjižnične ure pa so bili deležni tudi osmošolci. V okviru nacionalnega projekta Rastem s knjigo (za lansko leto) jih je obiskala knjižničarka Katarina iz radgonske knjižnice. Pogovarjali so se o knjigah, branju, knjižnicah ... Razdelila pa je tudi knjižna darila, knjigo Mateta Dolenca Kako dolg je čas.