NAŠI PLAVALCI NAJBOLJŠI V POMURJU

20180425 124949V bazenu Term Radenci je bilo Pomursko prvenstvo v plavanju za Osnovne šole. Naši učenci so odlično nastopili in dosegli najvišje uvrstitve. 1. mesto s časom 2.27,88 minute, so osvojili v štafeti 4 krat 50 metrov kravl. Zmagovalci so se uvrstili na septembersko državno prvenstvo.
V štafeti sta morala nastopiti dva dečka in dve deklici. V poljubnem vrstnem redu so plavali: Iva Štefanec, Tit Šimundič, Zala Podlesek in Grega Ritonja.
Učenci so tekmovali tudi posamezno na 50 metrov kravl. Pri deklicah je 1. mesto osvojila Zala Podlesek, Iva Štefanec je bila četrta. Pri dečkih je zmagal Tit Šimundič, pravtako odlično četrto mesto si je priplaval David Svetec. 1. mesto je dosegel tudi naš najmlajši in najboljši plavalec Grega Ritonja, ki je tekmoval med kategoriziranimi plavalci.
Omeniti še velja, da je tekmovanje bilo v enotni kategoriji za letnike 2003 in mlajše, vse do leta rojstva 2007.