EKO DAN "POD STARO JABLANO"

eko apr 18 25"Pod staro jablano" je bil naslov letošnjega eko dneva,19. 4. 2018, ki je nastal v okviru projekta Od semena, zelenjave, sadja do gibanja in zdravja. V prvih dveh urah so učenci ob različni literaturi, slikovnem materialu, posnetkih podrobneje spoznali stare slovenske jablane, novejše sorte dreves, ki danes izpodrivajo stara, drevesne škodljivce in bolezni, ki ji le-ti povzročajo na drevesih, uporaba in posledice uporabe pesticidov. Prav tako so bili seznanjeni o pridelavi jabolk v Sloveniji in primerjava z deželami v EU in s podatki o uvoz in izvozu različnih sadnih sort jablan pri nas in v EU. Rešili so anketo o uživanju sadja in pomenu sadja in telenjave za zdravo življenje posameznika in družbe. Nato so v oddelkih izdelovali različne izdelke iz odpadnega materiala in iz lesa, pisali pesmi, zgodbice, pregovore, izdelali knjigo kuharskih receptov ali na plakatih prikazali določene teme. Po malici so si ogledali lutkovno predstavo Pikec Ježek in gasilko Jež, gledališča Fru – Fru. Sledili so krajši pohodi v širšo in bližnjo okolico šole. Niso pa pozabili na urejenost okoliša šole in opravili čistilno akcijo.

Mentorica eko šole Lidija Mohor

REZULTATI ANKETE - 7. RAZRED