ŠOLSKO TEKMOVANJE IZ SLOVENŠČINE ZA CANKARJEVO PRIZNANJE

OD 4. DO 9. RAZREDA

SLIKA ŠOLSKO TEKMOVANJENa šolskem tekmovanju, ki je potekalo 12. 12. 2017 na OŠ Kajetana Koviča Radenci, je sodelovalo 30 učencev od 4. do 9. razreda.

Od vseh sodelujočih so BRONASTA PRIZNANJA PREJELI:

– Maja Meško (4. razred), mentorica Simona Celec;

– Eva Jurjovič in Grega Ritonja (5. razred), mentorica Nada Klemenčič;

– Tinkara Fifolt, Luna Mitev, Rina Gomboc in Eva Tompa (6. razred), mentorica Mojca Karnet;

– Gal Lipič Stanek in Urša Žitek (7. razred), mentorica Mojca Karnet;

– Kaja Rihtarič, Tjaša Krajnc in Iva Štefanec (8. razred), mentorica Mojca Karnet;

Eva Zidar in Špela Žitek (9. razred), mentorica Mojca Karnet.

Vsem prejemnikom bronastih Cankarjevih priznanj in mentoricam iskreno čestitamo!

Naslov oz. tema letošnjega šolskega tekmovanja iz slovenščine za Cankarjevo priznanje je bila Čud(ež)ne besede.

Učenci od 4. so 9. razreda so tako prebirali fantastična besedila, povezana s čudežnostjo in čudnostjo različnih književnih junakov in svetov, ob katerih so spoznavali svoj lasten »čuden/čudežen« svet in »čuden/čudežen« svet okrog sebe, bogatili besedni zaklad, razmišljali in se pogovarjali o vsebini književnih besedil, obenem pa spoznavali življenje in delo pisateljev ter podobo sveta, o katerem pišejo, se učili o značilnostih fantastičnih pripovedi, primerjali besedila, pisali spise oz. razlagalne spise/eseje ipd.

V 4. in 5. razredu so učenci brali književna besedila Petra Svetine (Kako zorijo ježevci in še ena knjiga istega avtorja po izbiri mentorjev), v 6. in 7. razredu roman Roalda Dahla Matilda in pripoved Velecirkus Argo Ferija Lainščka, v 8. in 9. razredu pa klasično delo Lewisa Carrola Aličine dogodivščine v čudežni deželi (prevod Gitica Jakopin) in fantastični roman Evalda Flisarja z naslovom Alica v nori deželi.

Mojca Karnet, vodja šolskega tekmovanja za

Cankarjevo priznanje od 4. do 9. razreda