OTROŠKI PARLAMENT

otroski parlamentV okviru šolskega, medobčinskega in pomurskega otroškega parlamenta so učenci razpravljali na temo 28. otroškega parlamenta  »ŠOLSTVO IN ŠOLSKI SISTEM«. Predstavili so, kako vidijo šolo in sebe v šolskem sistemu. Primerjali so slovenski šolski sistem z drugimi v Evropi. Iskali pluse in minuse pri učnih vsebinah, odnosih v šoli ... Vsekakor so potrdili, da je znanje pomembno pridobivati vseživljenjsko.

Na medobčinskem otroškem parlamentu, ki je potekal na OŠ Sveti Jurij ob Ščavnici so za nas razpravljale: Nina Kolar, Eva Farkaš, iz 9. a, Andromeda Gabor, Eva Zidar, iz 9. b in Iva Štefanec, iz 8. b.  Na pomurskem otroškem parlamentu, ki je bil 19. marca 2018, v Murski Soboti  je z drugimi parlamentarci iz Pomurja debatirala Andromeda Gabor.

Gabrijela Žerjal, mentorica OP in ŠS