NAGRADA NA MEDNARODNEM LITERARNEM NATEČAJU NA TEMO SREDNEJVEŠKE BALADE IN ROMANCE

CastleAT 1914Gotovo veste, da se na skrajnem SV Slovenije nahaja eden največjih slovenskih gradov, grad pri Gradu na Goričkem. Tod so nekoč živele ošabne grofice, ki so naredile vse, da bi dobile dobre ljubimce. Grofje pa se z lepoto seveda niso ukvarjali; hlepeli so le po bogastvu. Ta, pohlep namreč, jih je tudi »pokopal«.

Da srednjeveško izročilo ne bi zatonilo v pozabo, se je OŠ Grad v sodelovanju z Občino Grad odločila, da na to temo razpiše mednarodni literarni natečaj, na katerem sta pod mentorstvom Zdenke Šiplič sodelovali osmošolki Kaja Rihtarič in Enja Ritonja.

Tričlanska ocenjevalna komisija (predsednica pisateljica Karolina Kolmanič) je skrbno prebrala 52 besedil iz 18 sodelujočih šol. Na slavnostni razglasitvi, ki je sovpadla z obeležitvijo slovenskega kulturnega praznika, so vsi mladi ustvarjalci prejeli priznanja; Enja Ritonja pa je prejela nagrado za 3. najboljšo balado.

Iskrene čestitke obema.

Mentorica Zdenka Šiplič

ZMAJEVA KRONA