OBELEŽILI SMO MESEC ŠOLSKIH KNJIŽNIC

Mednarodni mesec solskih knjiznicV oktobru smo skupaj s šolsko knjižnico Srednje šole za gostinstvo in turizem Radenci praznovali mednarodni mesec šolskih knjižnic. Letošnje praznovanje je potekalo pod geslom POVEZOVANJE SKUPNOSTI IN KULTUR. Zato ni naključje, da smo za zgodbo, ki so jo dijakinje 3. letnika Mojca, Anja in Špela prebrale našim drugošolcem, izbrali knjigo Kako se je pogumni očka nehal bati tujcev sirsko-nemškega pisatelja Rafika Schamija. Učenci so zgodbo z zanimanjem poslušali, nato pa so jo v treh skupinah ob ilustracija obnovili. Dijaki 1. in 2. letnika so nas pogostili s pecivom in čajem. Pokazali pa so nam tudi pokal za 1. mesto v skupnem seštevku točk med vsemi srednjimi šolami za gostinstvo in turizem v Sloveniji, ki sta ga med drugimi tudi naši gostiteljici Mojca in Anja osvojili na 64. Gostinsko turističnem zboru v Kranjski Gori. Čestitke tudi z naše strani.

Knjižničarka Tadeja Slavič