SPOMINSKA URA OB OBLETNICI ROJSTVA KAJETANA KOVIČA NA OŠ KAJETANA KOVIČA RADENCI

kovic okt 17 5V sredo, 18. 10. 2017, smo 4. šolsko uro v Spominskem kotičku Kajetana Koviča z učenci od 2. do 9. razreda pripravili spominsko uro, posvečeno velikemu pesniku Kajetanu Koviču, po katerem se je preimenovala naša šola v lanskem šolskem letu, saj pesnik praznuje svoj rojstni dan 21. oktobra. Njemu v čast so učenci od 2. do 9. razreda (pod mentorstvom vseh učiteljic slovenščine) deklamirali njegove pesmi ter odlomke iz njegovih del za otroke in mladino.

Poseben poudarek je bil na predstavitvi pesmi učencev 7. in 8. razreda, s katerimi so sodelovali na 1. Kovičevem literarnem natečaju z naslovom Moja pot, ki ga je septembra letos razpisala OŠ Kajetana Koviča Poljčane. Dva naša učenca sta bila za svoji pesmi tudi nagrajena, priznanje pa bosta prejela na svečani prireditvi v Poljčanah, in sicer v petek, 20. 10. 2017, na tamkajšnji osnovni šoli, kjer se bodo vso dopoldne družili učenci in učitelji obeh šol.

Iskrene čestitke vsem sodelujočim, še posebej pa nagrajencema literarnega natečaja!

Mojca Karnet in Zdenka Šiplič, mentorici