DROBTINICA 2017

drobtinica16. oktobra 1945 je bila v okviru Združenih narodov ustanovljena svetovna organizacija za hrano in kmetijstvo FAO. Zato na ta dan praznujemo SVETOVNI DAN HRANE.

Letos smo ponovno sodelovali v humanitarni akciji Drobtinica. Stojnice je 12. 10. 2017 organiziralo Območno združenje Rdečega križa Gornja Radgona.

Pred trgovino Mercator Radenci smo ta dan zbirali prostovoljne prispevke mimoidočih za doniran kruh. Zbrana sredstva bodo v celoti namenjena za šolo v naravi in toplo prehrano otrok iz socialno šibkejših družin na naši šoli. Zbrano je bilo 378,33 €. Hvala vsem, ki so prispevali!

Cel dopoldan so pri stojnicah pridno sodelovali učenci 8. a in 8. b razreda Tim Lovrec, Vanesa Zver, Zala Podlesek, Albin Kurtović, Špela Toplak, Sara Omar in Allison Žnidarič, člani krožka RK. Hvala jim za vztrajnost in prijaznost!

Mentorica RK: Nada Klemenčič