ZAKLJUČNA KULTURNA PRIREDITEV »VSAK KORAK JE VEČNO NOV« S PODELITVIJO PRIZNANJ IN POHVAL UČENCEM ZA IZJEMNE DOSEŽKE

zakljucna jun 17 7V četrtek, 8. junija 2017, ob 17. uri je v športni dvorani ob OŠ Kajetana Koviča Radenci potekala zaključna kulturna prireditev "Vsak korak je večno nov", s podelitvijo priznanj in pohval za izjemne dosežke učencev naše šole. Prireditev je bila posvečena dragocenemu spominu na to, da se je v tem šolskem letu naša šola preimenovala v OŠ Kajetana Koviča Radenci, kar je zagotovo eden izmed najpomembnejših korakov v preteklem šolskem letu. Na odru so tako učenci odlično deklamirali, dramatizirali, zapeli, zaigrali Kovičeve pesmi, verze ter odlomke iz pripovedi, intervjujev … Program so sproščeno in izvirno povezovali devetošolca Eva Pešti in Rene Klement, šestošolec Gal Lipič Stanek ter sedmošolka Kaja Rihtarič. Svečanost se je zaključila z veselim in humornim nastopom naše folklorne skupine.

Iskrene čestitke vsem nastopajočim in njihovim mentorjem!

Proslava je bila nekaj posebnega tudi zato, ker so bili v naši sredi prav posebni gostje, to so učenci, učitelji in ravnateljica mag. Francko Mravlje, ki tudi prihajajo iz šole, poimenovane po znamenitem pesniku Kajetanu Koviču, častnem občanu naše občine. Gostje so pohvalili vse nastopajoče, predvsem njihovo sproščenost, knjižno izreko, temeljito pripravo na nastope (govor na pamet) in izvirno zasnovanost celotne prireditve, vključno z gibljivo sceno, saj so učenci postopoma odkrivali črke gesla "Vsak korak je večno nov" in nas do konca namenoma pustili v vznemirljivem pričakovanju.

Mojca Karnet in Zdenka Šiplič