PODELITEV PRIZNANJ ZA OPRAVLJENO SLOVENSKO, ANGLEŠKO IN NEMŠKO BRALNO ZNAČKO IN NASTOP GLASBENIKA ADIJA SMOLARJA

rolica papirja1. junij je bil za naše učence prav poseben in nepozaben dan, saj nas je s svojim obiskom počastil eden najbolj priljubljenih glasbenikov v naši deželi, to je kantavtor Adi Smolar, in iscer kot gost na kulturni prireditvi "Rastimo s knjigo" ob zaključku slovenske, angleške in nemške bralne značke. Ob tej priložnosti je na šoli potekal krajši kulturni program, posvečen knjigi in branju, v katerem sta nastopili sedmošolki Iva Štefanec in Kaja Rihtarič ter osmošolki - voditeljici Romina Kotnik Rajh in Chiara Nidorfer.

Iskrene čestitke vsem zvestim bralcem - dobitnikom priznanj za opravljene bralne značke (od 1. do 9. razreda) in vsem njihovim mentoricam ter seveda tudi vsem nastopajočim! Še posebej pa čestitamo tistim devetošolcem, ki so slovenski knjigi ostali zvesti vseh devet let šolanja. Priznanja sta jim podelila naš gost Adi Smolar in ravnateljica Simona Grosman, ki sta sta se ob tej priložnosti z njimi tudi fotografirala. Letošnji zlati bralci so devetošolci: Taja Berič, Ališa Fujs, Špela Himelrajh, Rene Klement, Eva Pešti, Tilen Vodička in Jana Zamuda.

Nadvse hvaležni smo tudi našemu gostu Adiju Smolarju, ki je s svojim odličnim nastopom in vzpodbudnimi mislimi navdušil naše učence. Med drugim jim je sporočil, da "ni nikoli prepozno, da začnejo brati" in da je poleg vseh predmetov, ki jih imajo v šoli, še kako pomemben predmet ta, da se trudijo postati "prijazni, delavni, pošteni, modri in cenjeni ljudje".

Mojca Karnet, učiteljica slovenščine