MEDOBČINSKO PRVENSTVO V ATLETIKI

atl maj 17 1Na igriščih in majnšem atletskem stadionu pri Osnovni šoli v G. Radgoni je bilo medobčinsko prvenstvo v atletiki za osnovne šole. Uspešno je nastopilo vseh 44 učencev naše šole v mlajši (6. in 7. razred) in starejši kategoriji (8. in 9. razred). Tekmovanje je potekalo v sledečih disciplinah: teki na 60, 300, 600 (mlajši) in 1000 metrov (starejši), skok v daljino s cone odriva in skok v višino, met vorteksa in suvanje krogle (starejši). Vsi naši učenci, teh je 22, ki so se uvrstili od 1. do 4. mesta, so se uvrstili na regijsko prvenstvo, ki bo v Murski Soboti. Tam bodo nastopili tudi naši dečki in deklice v štafeti 4 x 100 metrov.
Moram izpostaviti odličen rezultat v skoku v višino za starejše dečke. Samo Ivanek, učenec 9. a razreda je postavil novi šolski rekord v skoku v višino s preskočenimi 170 centimetri.