2. KUHARSKI DVOBOJ NA OŠ KAJETANA KOVIČA RADENCI

sph maj 17 4Z učenci 7. razreda pri izbirnem predmetu SPH smo v sredo, 4. 5. 2017, izvedeli kuharski dvoboj. V pripravi zanimivih jedi in prigrizkov sta med seboj tekmovali dve skupini. Učenci so imeli na voljo eno šolsko uro za pripravo pogrinjka, sadnega in zelenjavnega nabodala, obloženega in namazanega kruhka.

Vse pripravljene pladnje so učenci razstavili v šolski jedilnici, kamor so povabili učitelje, učence nižjih razredov in razredov PB. Učencem so predstavili svoje pogrinjke, dali imena jedem na pladnjih (rajska nabodala, tropski vrt, vegi pladenj ...).

Z velikim veseljem in užitkom so si vsi najprej ogledali, nato pa poskušali različne jedi. Na koncu smo podelili pohvale obema skupinama. Posebej pa se še zahvalili vodji šolske kuhinje gospe Romani Štuhec za pomoč in svetovanje pri celotni izvedbi kuharskega dvoboja.

Učiteljica SPH: Sandra Prelog