ŠOLA V NARAVI - DOM ŠKORPIJON

logo skorpijonUčenci 3. razreda so se udeležili šole v naravi. Od 19. do 21. aprila 2017 so bivali na Domu Škorpijon. Dom se nahaja na Velikem Boču, v bližini Sv. Duha na Ostrem vrhu. Tukaj so uživali na svežem zraku in v čudovitem razgledu.

Učenci so imeli veliko možnosti za zabavno in izkušenjsko učenje in učenje z veliko gibanja. Učne vsebine so bile organizirane tako, da so nadgradile vsebine iz učnega načrta. Učitelji v domu so bili izkušeni, inovativni in učencem za zanimiv način podali nove vsebine. Program šole v naravi je bil izpeljan kvalitetno in zanimivo.

Učenci so raziskovali gozd in živali gozdnih tal, tekmovali v različnih športnih igrah, se seznanili z lokostrelstvom, se naučili nekaj o vremenskih pojavih, še posebej o vetru, si urili možgane z miselnimi ugankami in zvečer zaplesali ob glasbi.

Največ pozornosti učencev pa je bilo namenjeno živalim, ki bivajo na kmetiji Škorpijon. Na kmetiji skrbijo za islandske konje, na katerih so učenci tudi jahali. To so konji manjše rasti, mirni, prijazni do otrok, dobro dresirani in namenjeni popolnim začetnikom. Dom Škorpijon je tudi edini kraj v Sloveniji kjer se otroci v okviru osnovnošolskega in srednješolskega izobraževalnega programa srečajo s konji in z jahanjem. Na kmetiji dva oskrbnika skrbita še za kozle, ovce, kokoši, peteline, zajčke, gosi, vietnamske svinje in še kaka žival bi se našla. Živali bivajo v velikem sožitju in se tukaj dobro počutijo.

Čas, ki so ga učenci preživeli na Škorpijonu, je hitro minil. Domov so odšli z veliko več znanja in polni lepih vtisov.

Razredničarka 3. razreda: Renata Kolbl, prof. RP