ŠOLSKO in OBMOČNO CANKARJEVO TEKMOVANJE v šol. letu 2016/17

moj ataV petek, 9. decembra 2016, je na šoli potekalo tekmovanje iz znanja slovenščine za Cankarjevo priznanje pod skupnim naslovom Na odru domišljije in resničnosti. V letu 2016 je namreč minilo 400 let od smrti velikega angleškega dramatika Williama Shakespeara, zato je tekmovanje temeljilo na dramskih besedilih. Na šolskem tekmovanju je sodelovalo 47 učencev od 4. do 9. razreda. Tretjina sodelujočih učencev je osvojila bronasto Cankarjevo priznanje.
Gostiteljica regijskega/območnega tekmovanja je bila letos Dvojezična OŠ Genterovci. Tam so se 25. januarja 2017 za srebrno Cankarjevo priznanje potegovali tudi naši osmo- in devetošolci, ki so (spet) dosegli izjemne rezultate.
Srebrno Cankarjevo priznanje so dosegli: Eva Zidar, 8. b-razred; Tina Antolič, 8. a-razred; Miša Pintarič, 8. b-razred; Eva Pešti, 9. a-razred; Tilen Vodička, 9. a-razred.
Na državno tekmovanje, ki bo v soboto, 11. marca 2017, v OŠ Hoče, sta se uvrstili Eva Zidar iz 8. b-razreda (1. mesto/47 tekmovalcev) in Eva Pešti iz 9. a-razreda (3. mesto/55 tekmovalcev).
Vsem tekmovalcem iskreno čestitam, Evi Zidar in Evi Pešti pa želim veliko sreče in ustvarjalnega pisanja še na državnem tekmovanju.

Mentorica: Lea Žiško, prof. slov.