ZNAK KAKOVOSTI ZA ETWINNING PROJEKT

QL Be Aware of Cyber Bullying and AbuseProjekt Be Aware of Cyber Bullying and Abuse naslavlja zelo pomembno temo med mladimi in jih spodbuja k raziskovanju ter refleksiji o temi varne rabe spleta. Projekt je bil ustvarjen kot natečaj za »naj plakat projekta«. Učenci so ustvarjali na temo spletnega nasilja in ustrahovanja. Risali so stripe, pisali slogane in nasvete za spletno varnost. Devetošolci so z namenom, da se vsebina dotakne tudi najmlajših učencev, tematiko spletne (ne)varnosti predstavili skozi fotografski objektiv. Na predlog devetošolca se je priredila slovenska ljudska pravljica Mojca Pokraculja in spisala nova sodobna pravljica z naslovom Mojca Spletka ali Mojca Pokraculja 21. stoletja. S pomočjo aplikacije Flipsnack je nastala e-knjiga. Na šoli se je izvedel v sklopu projekta tudi eTwinning dogodek STOP SPLETNEMU NASILJU.
Projekt je bil ustrezno medpredmetno zasnovan, krepil je medkulturne, jezikovne, socialne ter digitalne kompetence.
Iz spletne učilnice je razvidna ustrezna komunikacija in interakcija med partnerji na ravni projektne ekipe. Projektno gradivo celotne projektne ekipe je primerno predstavljeno in omogoča splošen vpogled v potek posameznih faz projekta.
V projektu je bil uporabljeno ustrezno IKT orodje, primernih za starostno skupino vključenih učencev: padlet, Google map, Flipsnack.

Koordinatorica projekta Katja Glazer Leskovšek