ODLIČEN NASTOP UČENCEV V KULTURNEM PROGRAMU OB OTVORITVI RAZSTAVE O OSAMOSVOJITVENI VOJNI IN ODKRITJU SPOMINSKEGA OBELEŽJA V ORGANIZACIJI POLICIJSKEGA VETERANSKEGA DRUŠTVA »SEVER« ZA POMURJE

V soboto, 1. junija 2019, so nekateri naši učenci (devetošolka Kaja Rihtarič in osmošolci Nejc Fifolt, Urša Žitek, Živa Sečko in Barbara Mohar) nastopili v kulturnem programu ob otvoritvi razstave o osamosvojitveni vojni (v prostorih Občine Radenci) in odkritju spominskega obeležja (na stavbi na naslovu Panonska ulica št. 1, kjer je nekoč deloval oddelek milice). Oba dogodka je organiziralo Policijsko veteransko društvo »Sever« za Pomurje. Učenci so skupaj z učiteljicama slovenščine pripravili recital domoljubnih pesmi. Nekatere so napisali sami in so bile nagrajene v okviru različnih literarnih natečajev pod mentorstvom Mojce Karnet in Zdenke Šiplič. Prav tako so pod mentorstvom učitelja zgodovine Simona Belca premišljevali o domovini in njeni zgodovini. Učence sta na prireditvi spremljala mentorja, udeležila pa se je je tudi ravnateljica Simona Grosman.

Zapisala: Mojca Karnet