MEDNARODNA KONFERENCA »PREHRANA, GIBANJE IN ZDRAVJE«

ekokonf maj 19 4V Zdravilišču Radenci je 9. 5. 2019 potekala 2. mednarodna konferenca "Prehrana, gibanje in zdravje". Bila namenjena zdravi in varni prehrani ter gibanju, zdravemu življenjskem slogu, šolskim vrtovom, odgovornemu prehranjevanju in zmanjševanju količin zavržene hrane. Tuji in domači strokovnjaki so predstavili strokovne poglede na pomen človeške makrobiote za zdravje, rast, razvoj in dobro počutje. S primeri dobre prakse je sodelovalo 172 vzgojiteljev, učiteljev in profesorjev iz 164 ustanov iz Slovenije, Hrvaške in Avstrije. Na mednarodni konferenci je v kulturnem delu nastopala Rina Gomboc iz 7. razreda ter Nina Golub in Jošt Ros iz 4. razreda v narodnih nošah. S strokovnimi prispevki so se predstavile učiteljice naše šole, Renata Kolbl, Romana Lazar in Simona Celec.

Lidija Mohor