ŠPORTNI DAN: MINI OLIMPIJADA

mini olimpijada.pngV soboto, 11. 5. 2019, so učenci od 1. do 3. razreda v okviru športnega dne sodelovali pri Mini olimpijadi, katere organizator je bil Zavod za turizem in šport Radenci.

Mini olimpijada je projekt, ki je v prvi vrsti namenjen mlajšim otrokom in se v organizaciji Olimpijskega komiteja Slovenije - Združenje športnih zvez izvaja že dobrih 14 let.

Učenci so ta dan, na zunanjih igriščih pri Športni dvorani Radenci, spoznali različne športne discipline (odbojka, nogomet, ples, rokomet), poudarek pa je bil tudi na predstavitvi olimpijskega gibanja – olimpijskega in fair play protokola. Po svečani otvoritvi ob olimpijski himni, zastavi, maskoti Foksi ter olimpijski bakli je sledilo zanimivo športno srečanje. Učenci treh osnovnih šol (Radenci, Kapela in G. Radgona) so po skupinah izvajali aktivnosti na posameznih postajah in se tako seznanili z različnimi športnimi zvrstmi, ki so jih predstavili klubi oz. društva iz občine Radenci in okolice.

Na Mini olimpijadi so bili zmagovalci vsi, saj olimpijada sledi sloganu »Pomembno je sodelovati in ne vedno zmagati«.

Lidija Lepoša