DRŽAVNO PREDTEKMOVANJE ROBOTOV SLEDIBOT

DRŽAVNO PREDTEKMOVANJE ROBOTOV SLEDIBOT1V četrtek, 7. 3. 2019, je na Srednji elektro in računalniški šoli Maribor potekalo državno predtekmovanje  robotov SLEDIbot. Tekmovanja sta se iz naše šole udeležila učenca 7. a razreda, David Svetec in Luka Zamuda. SLEDIbot je mobilni robot, ki samostojno sledi črni črti na beli podlagi. Poudarek tekmovanja je na samostojni gradnji robotov učencev in poznavanju njihovega delovanja.
Luka in David sta robota izdelala sama in tekmovala v diciplinah roboti brez mikrokrmilnika in poznavalec. Luka Zamuda je v skupni uvrstitvi (roboti brez mikrokrmilnika in poznavalec) zasedel odlično 3. mesto in se uvrstil na državno tekmovanje, ki bo potekalo v mesecu maju na Fakulteti za elektrotehniko in računalništvo Maribor. David Svetec je v kategoriji poznavalec prav tako dosegel odlično tretje mesto. Obema čestitke za dosežen uspeh.

Mentor Simon Belec