ŠTIRI SREBRNA CANKARJEVA PRIZNANJA NA OBMOČNEM TEKMOVANJU

IZ SLOVENŠČINE

Can r

Na letošnjem območnem tekmovanju iz slovenščine za Cankarjevo priznanje, ki je potekalo v sredo, 23. 1. 2019, na Osnovni šoli in vrtec Apače, so kar štirje učenci naše šole prejeli srebrna priznanja in se uvrstili med najboljše v Pomurju.
Ena izmed devetošolk je glede na število doseženih točk zasedla odlično 2. mesto med vsemi pomurskimi devetošolci in se uvrstila na državno tekmovanje, ena učenka 9. razreda pa je zasedla odlično 4. mesto, a ji je žal zmanjkala le ena točka za uvrstitev na državni nivo tekmovanja.
Tudi osmošolca sta dosegla odličen rezultat, saj je en učenec glede na število točk dosegel 3. mesto v Pomurju, a mu je prav tako zmanjkala le ena točka za uvrstitev na državni nivo tekmovanja. Tudi učenka je dosegla lepo 6. mesto med osmošolci pomurskih šol.
Tema letošnjega tekmovanja je bila »Dediščina identitet(e)« (»Naša dediščina: kjer preteklost sreča prihodnost«). Učenci so pisali literarni oz. razlagalni spis ter ob poglobljenem branju ter vsebinski in slogovni interpretaciji književnih besedil, to je mojstrskih črtic velikega pisatelja Ivana Cankarja in sodobnega mladinskega socialno-psihološkega romana »Kit na plaži« Vinka Möderndorferja, spoznavali bogato kulturno oz. književno dediščino, aktualno sporočilnost književnih besedil ter lastno identiteto in identiteto predhodnih generacij.

Iskrene čestitke vsem trem dobitnicam in dobitniku srebrnega priznanja ter čestitke devetošolki za uvrstitev na državno tekmovanje!

Mojca Karnet, mentorica