ŠOLSKO TEKMOVANJE IZ SLOVENŠČINE ZA CANKARJEVO PRIZNANJE

OD 4. DO 9. RAZREDA

Can š

V torek, 11. 12. 2018, je na OŠ Kajetana Koviča Radenci potekalo vseslovensko šolsko tekmovanje iz materinščine, na katerem je sodelovalo 21 učencev od 4. do 9. razreda.

Od vseh sodelujočih so BRONASTA PRIZNANJA PREJELI:
– trije učenci iz 5. razreda (mentorica Simona Celec) ter
– ena učenka iz 6. razreda, ena učenka iz 7. razreda, štirje učenci iz 8. razreda in dve učenki iz 9. razreda (mentorica Mojca Karnet).

Na regijsko tekmovanje za Cankarjevo priznanje sta se uvrstila dva osmošolca in dve devetošolki.

Naslov oz. tema letošnjega šolskega tekmovanja iz slovenščine za Cankarjevo priznanje je bila »Dediščina identitet(e)« (»Naša dediščina: kjer preteklost sreča prihodnost«). Učenci od 4. do 9. razreda so tako brali po literarnih obdobjih in literarnih vrstah različne pripovedi, in sicer so učenci 4. in 5. razreda prebirali pustolovsko mladinsko povest »Bratovščina Sinjega galeba« Toneta Seliškarja, učenci 6. in 7. razreda sodoben mladinski roman »Avtobus ob treh« pisateljice Nataše Konc Lorenzutti in klasično književno delo »Solzice« Prežihovega Voranca, učenci 8. in 9. razreda pa sodoben mladinski roman »Kit na plaži« Vinka Möderndorferja ter Cankarjevo zbirko avtobiografskih črtic »Moje življenje«. V svojih literarnih spisih so prav vsi razmišljali o otroštvu in mladosti nekoč in danes, problemih odraščanja, identiteti predhodnih generacij in njihovi lastni identiteti.

Vsem prejemnikom in mentoricam iskrene čestitke!

Mojca Karnet, vodja šolskega tekmovanja za
Cankarjevo priznanje od 4. do 9. razreda