ZAKAJ IMAM RAD/A SVOJO ŠOLSKO KNJIŽNICO?

msk 2018Tudi letos se je naša šola skupaj s Srednjo šolo za gostinstvo in turizem Radenci pridružila praznovanju mednarodnega meseca šolskih knjižnic. Srednješolke 4. letnika Anja, Mojca in Špela so našim drugošolcem predstavile pravljico Andreje Vukmir Lolo v knjižnici, ki govori o prvošolcih, ki prvič pridejo v knjižnico. Po pravljici so učenci izdelovali članske izkaznice za knjižnico ter bili pogoščeni s pecivom in čajem.

Letošnje geslo "Zakaj imam rad/a svojo šolsko knjižnico” poudarja samoreflektivno - čustveno komponento pomena šolskih knjižnic posameznikom in skupnostim. Šolske knjižnice so nujno potrebne pri razvoju medosebnih kompetenc, spodbujanju k strpnosti s sprejemanjem drugačnosti in pri razvoju posameznikovega kritičnega mišljenja, šolski knjižničarji pa so pomemben člen med učencem, učitelji in starši s sodelovanjem pri medpredmetnem poučevanju, razvijanju učnih strategij, razvijanju različnih vrst pismenosti, razvijanju kritičnega mišljenja in ostalih kompetenc, ki so potrebne za delovanje v današnji družbi.(Vir: http://www.zbds-zveza.si/?q=node5/mesec_solskih_knj2018)