PROMET V TEDNU OTROKA

Promet2. oktobra 2018 so ob Tednu otroka v okviru preteklega Evropskega tedna mobilnosti prvošolci, četrtošolci in petošolci opravili tehniški dan na temo Promet.
Prvošolci so pridno ustvarjali in vse predstavili na plakatu. S policistom Borisom so se sprehodili ob prometnih površinah in se seznanjali s pravili varne hoje in prometno signalizacijo.
Četrtošolci so pol ure šteli vrste prometnih sredstev, ki vozijo mimo šole. Mimo je peljal en sam kolesar, ogromno osebnih vozi in tovornjakov ter kombijev, pa traktor in en avtobus. Niso pa videli nobenega pešca….. Dve šolski uri so v razredu preživeli še s predavateljem, diplomiranim zdravstvenikom Primožem. Prisluhnili so in se ob konkretnih primerih seznanili s poškodbami ob različnih situacijah in s preprečevanjem poškodb ter z nudenjem prve pomoči.
Petošolci so prepešačili pot od šole do policijske postaje na Meleh, kjer so jih sprejeli prijazni policisti in jih seznanili z njihovim delom in prostori policijske postaje. Tudi nazaj so šli peš in rekli so, da je bilo prijetno.
V tednu otroka bodo naši otroci čim več prostega časa preživeli v naravi. So obljubili.

Učiteljice v 1., 4. in  5. razredu.