OBISKALI SMO PIKIN FESTIVAL

Pikin festival2V Društvu prijateljev mladine Občine Radenci so se tudi letos odločili, da del sredstev, zbranih z različnimi donacijami, namenijo obisku naših otrok na Pikinem festivalu. Tako so se učenci 3. razreda OŠ Kajetana Koviča Radenci in drugošolci iz OŠ Kapela v petek, 28. 9. 2018 odpeljali proti Velenju, kjer jih je pričakala vesela Pika Nogavička z gusarjem.
V sklopu Pikinega festivala smo si najprej ogledali predstavo Bikec Ferdinand, nato pa smo se udeležili Pikinih ustvarjalnih delavnic. Pri realizaciji naših idej so nam prijazno pomagale mnoge Pike Nogavičke, zato smo si izdelali veliko zanimivih izdelkov. Vse svoje izdelke smo vzeli domov in še dobro, da smo imeli velike nahrbtnike, kamor smo jih pospravili.
Ob Velenjskem jezeru smo si z navdušenjem ogledali tudi Pikino pisano leseno vilo Čira-Čara, kjer se zraven bohoti zanimiv Pikin vrt in se paseta konj Alfred ter opica Ficko. Sledilo je skupinsko fotografiranje pred Vilo Čira čara in nato odhod proti avtobusu. Domov smo se vrnili polni prijetnih spominov. Učenci so bili navdušeni in bi se k Piki Nogavički še vrnili.

Lidija Lepoša in Andreja Fekonja Hamler