OČISTIMO SLOVENIJO 2018 ALI ŠE ZADNJIČ

čistilna akcija10Kot eko šola smo v petek, 14. 9. 2018, sodelovali pri vseslovenski akciji Očistimo Slovenijo 2018, ki je 15. septembra potekala v okviru svetovne akcije World Cleanup Day. Ekologi brez meja so podali zaobljubo, da bodo prebivalci Slovenije 15. septembra 2018 to storili še zadnjič.
Tako so 4. uro učenci od 1. do 5. razreda čistili okolico šole, 5. uro pa so delo nadaljevali še učenci višjih razredov. Učenci 8. in 9. razredov so očistili del parka od mini golfa ob letnem bazenu do igral in vse do Muzeja in Prekmurskega doma. TIC Radenci so poskrbeli za vrečke in rokavičke.
Namen letošnje akcije je, da se v lokalnem okolju privabi občane k okoljskim in družbenim aktivnostim ter tako dvigne nivo ozaveščenosti o odpadkih in okoljevarstvu.

Lidija Mohor