PROSLAVA OB DNEVU DRŽAVNOSTI - 25. OBLETNICI SAMOSTOJNE SLOVENIJE

20160624105528 746cfe11 cu e260x180

 

 

24. junija, zadnji dan šole, smo izvedli šolsko proslavo. Dnevu državnosti je bil posvečen prvi del, v drugem delu pa so se učenci prve in druge triade predstavili s plesom ter petjem na temo domovine in počitnic.

 

 

"Domovina je ena, nam vsem dodeljena in eno življenje in ena smrt," pravi Oton Župančič. Pomembno je, da naše otroke vzgajamo v duhu ljubezni do domovine, zato je vsakoletna proslava ob dnevu državnosti dogodek, kjer naši učenci še bolj poglobljeno razmišljajo o domovini, odnosu do nje itd. Z zanimanjem smo prisluhnili razmišljanjem sedmošolcev, ki so med drugim povedali, da so Slovenci in da bodo Slovenci ostali za vedno.

Sicer pa smo ob 25. obletnici samostojnosti sodelovali v državnem projektu Inovativnost in ustvarjalnost mladih za prihodnost domovine, kjer so učenci v 5-minutni multimedijski predstavitvi razmišljali o domovini Sloveniji. Predstavitev smo si ogledali na proslavi.

                    GALERIJA