RENE KLEMENT V BENETKAH Z DMFA

DSC 00411Meseca marca je potekalo najbolj množično tekmovanje iz znanja v Sloveniji, tekmovanje Mednarodni matematični kenguru.

Rene Klement, učenec 8. a, je bil izredno uspešen na vseh ravneh tega tekmovanja, tako šolskem kot državnem. DMFA (Društvo matematikov, fizikov in astronomov Slovenije) ga je v petek, 3. junija 2016, kot enega najboljših tekmovalcev v državi nagradilo z ogledom svetovno znanega obmorskega mesta kanalov in mostov - Benetk.

Tam so se vkrcali na panoramsko ladjo in pluli do otoka Burano, na katerem so si ogledali znamenitosti ribiškega otočka, predvsem pa buranske čipke. Z ladjo so nadaljevali vožnjo do otoka Murano, kjer izdelujejo znano muransko steklo, ki slovi po celem svetu. Ogledali so si tudi most vzdihljajev, baziliko sv. Marka, Doževo palačo in še mnoge druge mestne znamenitosti.

Kot nam je povedal, je bil to prav poseben dan, prežet z novimi poznanstvi iz vse Slovenije.

Še enkrat iskrene čestitke za uvrstitev med najboljše v znanju matematike v državi!

Katja Glazer Leskovšek, učiteljica matematike