USPEH IN SKRB ZA ČISTO POMLAD

papir mar 16 4V okviru eko projekta v OŠ Radenci tudi letos potekajo različne zbiralne akcije. Akcija plastičnih pokrovčkov za Nejca, zbiranje odpadnih baterij, tonerjev, kartuš in mobitelov in v sodelovanju s podjetjem Dinos tudi zbiranje odpadnega papirja.

V tem šolskem letu smo izvedli dve eko zbiralni akciji odpadnega papirja. Prvo zbiranje papirja je bilo 30. 9. 2015, takrat smo zbrali 13 060 kg papirja. Druga eko akcija, 30. 3. 2016, je bila še uspešnejša, saj smo natehtali 16 978 kg odpadnega papirja. Teža dveh eko akcij je več kot 30 t papirja. Tekmovanje med učenci ter skrb in želja po razredu zmagovalcu je zelo velika. Najboljši so bili učenci 1. in 2. triletja, in sicer: 2. a, 4. a in 6. a razred. Zbrani denar bodo posamezni oddelki lahko porabili za različne dneve dejavnosti, šolo v naravi ali za ekskurzijo. Odziv otrok in njihovih staršev ter njihova ekološka osveščenost je velika in vsa zahvala za sodelovanje.

Papirni pozdrav do 1. 6. 2016, ko bo 3. zbiralna akcija odpadnega papirja v tem šolskem letu.

Eko frajerji ali posamezniki zmagovalci šole:

1. Sebastjan Senčar, 7. a – 576 kg

2. Aleks Frumen, 5. a – 380 kg