HALO, SI ZA TO?

plakat rotary

OŠ Radenci se je priključila akciji zbiranja starih mobilnih aparatov pod naslovom »Halo, si za to?«, ki jo organizirata Rotary distrikt 1912 in Rotary klubi po Sloveniji ter Zveza prijateljev mladine Slovenije. Akcijo je, uradno z okrožnico poslano na vse šole, odobrilo Ministrstvo za šolstvo in šport.

Namen akcije je ekološki in humanitarni. S pridobljenimi sredstvi od prodaje starih, odsluženih, neuporabnih, zlomljenih, pa tudi nekoristnih še delujočih mobilnih telefonov, se bodo financirali različni projekti za otroke in mladostnike.

Uradni začetek akcije pa predstavlja predstavitev akcije v Predsedniški palači, kjer bo stari telefon v reciklažo namenil tudi Predsednik RS Borut Pahor.

Akcija se začne marca 2016 in bo trajala do 22. aprila 2016.

Na mestu, ki smo ga na šoli izbrali za zbiranje telefonov, smo predvideli tri škatle, v katere naj bi učenci metali telefone. V eno škatlo mobilnike, v drugo škatlo baterije in v tretjo škatlo polnilce.

S sodelovanjem zbiranja starih mobilnih telefonov bomo pomagali:

1. Planetu Zemlja (recikliranje)

2. Šoli

3. Otrokom iz socialno šibkih družin

Več o akciji najdete na spletni strani projekta www.starmobi.si .

Sodeluj, zmagaj in pomagaj!

Mentorica akcije »Halo, si za to«

Lidija Strajnšak