SKLIC ŠOLSKEGA PARLAMENTA - PASTI MLADOSTNIŠTVA

OP

Letošnji OP poteka pod temo Pasti mladostništva. Aktivnosti smo izvedli pri razrednih urah in v organiziranih delavnicah (safe.si in ZD Gornja Radgona), v katerih smo pasti mladostništva obravnavali z različnih zornih kotov s cilji vzgoje, ozaveščanja, preventive, izkušenjskega učenja. Tako smo se seznanili z varno rabo interneta, varno spolnostjo, trgovino z ljudmi, pastmi mladostništva (zasvojenost z alkoholom, energijskimi pijačami, hrano, cigaretami, računalnikom – računalniške igrice in socialna omrežja …) in kako le-te premagati.

V petek, 5. 2. 2016, smo izvedli še šolski otroški parlament, kjer so predstavniki oddelčnih skupnosti predstavili ugotovitve.
Ugotovili in sklenili so,
•    da moramo prosti čas kakovostno izkoristiti (čim več se gibati v naravi);
•    da moramo zdravo živeti (uživati čim več sadja in zelenjave, omejiti uživanje sladkarij);
•    da moramo v šoli upoštevati ŠOLSKI in HIŠNI RED;
•    da se zavedamo, da so alkohol, cigarete, droge, energijske pijače zelo škodljive, zato se jih bomo izogibali;
•    da bomo preživeli manj časa pred računalnikom in z mobilnimi telefoni v rokah (na šoli smo decembra 2015 ob sredah že imeli dan brez mobilnega telefona);
•    da bomo še posebej pozorni  na svoje objave na spletu in dopisovanje z neznanimi »prijatelji«. Sedmošolci pravijo:

»NE ZATIPKAJ SI ŽIVLJENJA!«
Najpomembnejša skupna ugotovitev:
IZOGIBAJMO SE PASTEM MLADOSTNIŠTVA!
Prihodnost je v naših rokah! Mislimo s svojo glavo!

GALERIJA                                                                                               Mentorica OP: Lea Žiško