SLOVENSKI KULTURNI PRAZNIK - PREŠERNOV DAN

razstava feb 16 1

8. svečana imamo Slovenci svoj kulturni praznik, s katerim obeležujemo spomin na smrt našega velikega pesnika Franceta Prešerna. Prešernov dan ljudje včasih preveč povezujemo s Prešernom samim in se ne zavedamo, da sta vsebina in namen tega državnega praznika precej širša od spomina na našega največjega pesnika. To je dan, ko ljudje govorimo o kulturi in tudi o domovini. Na ta dan podeljuje država svojim najodličnejšim nosilcem kulturnega sporočila tudi nagrade za najvišje dosežke na področju kulture – Prešernove nagrade.

Na OŠ Radenci smo v ta namen v četrtek, 4. 2. 2016, ob 17. uri v šolski avli izvedli proslavo. V pestrem kulturnem programu, ki se je navezoval na ljubezen do domovine, so sodelovali MPZ OŠ Radenci, Folklora OŠ Radenci, učenci z deklamacijami, recitacijami, dramatizacijami in glasbenimi vložki.

V spomin na Prešerna je v šoli na ogled razstava Po Prešernovih stopinjah, ki so jo sooblikovali učenci od 1. do 9. razreda.

PROSLAVA                                           RAZSTAVA