SKLEPNA PRIREDITEV »NIKOLI VEČ VOJNE«

vrt spominov okt 15 006V Vrtu spominov in tovarištva na Petanjcih je v petek, 9. 10. 2015, potekala sklepna prireditev literarnega natečaja, ki sta ga šestič zapored razpisala območna enota Zavoda za šolstvo Murska Sobota in Ustanova dr. Šiftarjeva fundacija. Učenci so kritično in poglobljeno razmišljali na temo »Nikoli več vojne«.

Pred prireditvijo so v Vrtu spominov in tovarištva zasadili novo spominsko drevo in prvi avtohtoni slovenski vrtnici – Trubar in Prešeren. Avtorjem najboljših prispevkov, med katerimi je bil tudi učenec OŠ Radenci, Jaka Ajlec iz 9. b-razreda (mentorica Lea Žiško), so na prireditvi podelili priznanja in knjižne nagrade. Kulturni program so pod mentorstvom Zdenke Šiplič vzorno sooblikovali tudi učenci naše šole: Eva Pešti iz 8. a-razreda (povezovalka), Jaka Ajlec iz 9. b-razreda in Taja Berič iz 8. a-razreda (recitatorja) ter flavtistka Chiara Nidorfer  iz 7. b-razreda (GŠ Gornja Radgona).