ŠOLA V NARAVI - 3. a in 3. b razred

logo ajda

 

 

 

 

 

Učenci 3. a in 3. b razreda so se udeležili šole v naravi. Od 9. do 11. septembra 2015 so bivali v Domu Ajda. Dom se nahaja na Libeliški Gori na Koroškem. Tukaj so uživali na svežem zraku in v čudovitem razgledu na bližnje hribe, poraščene z gozdom.
Učenci so imeli veliko možnosti za zabavno in izkušenjsko učenje in učenje z veliko gibanja. Učne vsebine so bile organizirane tako, da so nadgradile vsebine iz učnega načrta. Učitelji v domu so bili izkušeni, inovativni in učence naučili veliko novih vsebin. Program šole v naravi je bil izpeljan kvalitetno in zanimivo.
Učenci so raziskovali gozd in živali gozdnih tal, tekmovali v različnih športnih igrah, streljali z lokom, plezali po umetni steni, opazovali vreme in vremenske pojave, obiskali muzej kmečkega življenja na Koroškem, se orientirali v naravi in iz vrvi delali vozle.
Učenci so pokazali največ navdušenja za plezanje po umetni steni. Stena meri v višino 6, 5 m in veliko učencev jo je zmoglo preplezati ob skrbnem varstvu učitelja.
Obogateni z novimi znanji in izkušnjami so se vrnili v domači kraj.

                                                                                                           Razredničarka 3. a razreda:
                                                                                                           Renata Kolbl, prof. RP

       GALERIJA