Znak kakovosti za eTwinning projekt MAVEN - 2015

MAVEN

Znak kakovosti eTwinning prejmejo učitelji, ki so oblikovali izjemne projekte eTwinning. Znak pomeni, da je projekt dosegel določene nacionalne in evropske standarde. Slovenska nacionalna agencija je letos podelila znak kakovosti projektu MAVEN - Math via English, ki je v preteklem šolskem letu povezoval učence OŠ Radenci z učenci partnerskih šol v Latviji, Španiji, Estoniji, Romuniji, Češki, Poljski, Bolgariji in Belgiji.Projekt je na zelo inovativen način približal učencem matematiko in (v okviru medpredmetnega učenja) angleščino. Učenci od 6. do 9. razreda so sodelovali na številnih videokonferencah, izdelovali razna elektronska gradiva in obiskovali spletno učilnico TwinSpice, kjer so z uporabo resnično pestre palete IKT   spoznavali učence drugih držav.
Ponosni smo, da so učenci naše šole v okviru projekta MAVEN svoje matematično znanje, znanje angleščine, izvirnost in domišljijo ponesli na tako kvaliteten način tudi v evropski prostor.
                                                                   Katja Glazer Leskovšek, učiteljica matematike