ZAKLJUČNA KULTURNA PRIREDITEV Z NASLOVOM »MAVRICA BLIŽINE, SAJ BLIŽINA JE MILINA«

zakljucnaproslava jun 19 12V četrtek, 20. junija 2019, ob 16. uri je v avli naše šole potekala zaključna kulturna prireditev OŠ Kajetana Koviča Radenci z naslovom »MAVRICA BLIŽINE, SAJ BLIŽINA JE MILINA«, s podelitvijo priznanj in pohval najuspešnejšim učencem naše šole, ki sta jih podelili ravnateljica Simona Grosman in učiteljica Andreja Fekonja Hamler. Prireditev je bila posvečena odnosom, ki so se spletli med učenci, med učenci in učitelji ter vsemi tistimi, s katerimi smo se srečevali v minulem, še enem, barvitem šolskem letu. S pomočjo sodobne slovenske otroške in mladinske poezije smo se sprehodili po Mačjem mestu in spoznavali moč ljubezni, bližine in znanja ter obdobje zorenja in odraščanja današnjega najstnika; prav tako smo že zajadrali v počitnice in spoznavali možnosti poletne sprostitve. Z odličnimi deklamacijami in dramatizacijami verzov so navdušili učenci 3., 6., 7. in 8. razreda (mentorice: Andreja Fekonja Hamler in Lidija Lepoša ter Mojca Karnet in Zdenka Šiplič).

Prav tako so odlično nastopili vsi trije zbori (oba otroška zbora in mladinski pevski zbor) s solistkama (Rina Gomboc, Kaja Rihtarič) pod mentorstvom Karine Miklaužič ter folklorna skupina naše šole – učenci 4. razreda ter devetošolci Kaja Rihtarič (klarinet), Filip Halec (harmonika), Katarina Rantaša (violina) in četrtošolec Jošt Ros (frajtonarica oz. diatonična harmonika) – pod mentorstvom Nade Klemenčič in Nataše Ros.

Bogat kulturni program sta odlično povezovala osmošolca Urša Žitek in Nejc Fifolt (mentorici Mojca Karnet in Zdenka Šiplič).

Pohvala in čestitke vsem nastopajočim ter zahvala njihovim mentoricam in mentorjem!

In hvala tudi vsem tistim, ki ste na kakršen koli način pomagali pri izvedbi prireditve!

Koordinatorica prireditve: Mojca Karnet in Zdenka Šiplič