ENO ZLATO IN ŠTIRI SREBRNA PRIZNANJA NA DRŽAVNEM IN OBMOČNEM TEKMOVANJU IZ MATERINŠČINE ZA CANKARJEVO PRIZNANJE

Cankarjevo2Na letošnjem državnem tekmovanju iz slovenščine za Cankarjevo priznanje, ki je potekalo v soboto, 9. 3. 2019, na Osnovni šoli Ljudski vrt na Ptuju, je ZLATO PRIZNANJE prejela devetošolka Iva Štefanec (obenem je zasedla odlično 12. mesto med devetošolci v državi).

Devetošolki Iva Štefanec in Kaja Rihtarič ter osmošolca Nejc Fifolt in Živa Sežko so bili nadvse uspešni tudi na območnem tekmovanju, ki je potekalo v sredo, 23. 1. 2019, na Osnovni šoli in vrtec Apače, kjer so kar štirje učenci naše šole PREJELI SREBRNA PRIZNANJA in se uvrstili med najboljše v Pomurju. Iva Štefanec je glede na število doseženih točk zasedla odlično 2. mesto med vsemi pomurskimi devetošolci in se uvrstila na državno tekmovanje, Kaja Rihtarič pa je zasedla odlično 4. mesto, a ji je žal zmanjkala le ena točka za uvrstitev na državni nivo tekmovanja. Tudi osmošolca sta dosegla odličen rezultat, saj je Nejc Fifolt glede na število točk dosegel 3. mesto v Pomurju, a mu je prav tako zmanjkala le ena točka za uvrstitev na državni nivo tekmovanja. Živa Sečko je dosegla 6. mesto med osmošolci pomurskih šol.

Tema letošnjega tekmovanja je bila »Dediščina identitet(e)« (»Naša dediščina: kjer preteklost sreča prihodnost«). Učenci so pisali literarni oz. razlagalni spis ter ob poglobljenem branju v šoli in doma ter vsebinski in slogovni šolski interpretaciji književnih besedil, to je mojstrskih črtic velikega pisatelja Ivana Cankarja in sodobnega mladinskega socialno-psihološkega romana »Kit na plaži« Vinka Möderndorferja, spoznavali bogato kulturno oz. književno dediščino, aktualno sporočilnost književnih besedil ter lastno identiteto in identiteto predhodnih generacij. Učenci so v celoti dosegli nivo višjih razvitih zmožnosti branja in pisanja ter pokazali zmožnost kritičnega branja leposlovja ter lastne izjemne besedne ustvarjalnosti.

Iskrene čestitke vsem!

Mentorica: Mojca Karnet